Karjerų žygis 2017 | Mityba
Trenkturas kviečia visus nuotykių ieškotojus leistis į ypatingą vasaros "Karjerų žygį", kuris vyks kitas planetas primenančių Karpėnų, Menčių ir Alkiškių karjeruose. Žygio maršrutai driekiasi per Akmenės klinčių klodus, susiformavusius prieš 300 mln. metų ir kasybų metu virtusius unikaliu ir akimi neaprėpiamu mėnulio kanjonų kraštovaizdžiu ir šlaitais siekiančiais 40 metrų aukštį. Renginio metu taip pat galėsite iš arti pamatyti veikiantį didžiausią Baltijos šalyse, 750 tonų sveriantį, žingsniuojantį ekskavatorių, kurio strėlės ilgis net 70 metrai.
karjerų žygis, Naujosios Akmenės žygis, žygis karjerais, pėsčiųjų žygiai, žygiuoti, eiti, ėjimas, 2017
561
page,page-id-561,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
 

Mityba

Norint sėkmingai įveikti pasirinktą maršrutą, kiekvienam dalyviui yra būtina tinkamai pasirūpinti maisto ir vandens atsargomis.

 

Vanduo

Įveikiant ilgas distancijas organizmas greitai dehidratuoja, todėl yra labai svarbu su savimi nuolat turėti pakankamai skysčių. Natūraliai lengviausiai pasisavinamas yra vanduo, jis skysčių racione turėtų dominuoti.

Vandens paros norma asmeniui yra 0,03 l vienam kilogramui kūno masės, tačiau esant didesniam fiziniam aktyvumui šis skaičius turėtų būti bent dvigubai didesnis. Priklausomai nuo pasirinkto žygio maršruto, kūno svorio bei oro temperatūros, kiekvienas dalyvis turėtų suvartoti:

  • bent 1.5 l vandens einant 15 km;
  • bent 2 l vandens einant 25 km;
  • bent 3 l vandens einant 45 km;

Šio kiekio suvartojimą reikėtų susiplanuoti taip, kad jo užtektų maršruto atkarpose tarp kas 4–6 km išdėstytų poilsio ir pagalbos punktų. Juose bus galima pasipildyti vandens atsargas, todėl viso žygio metu su savimi reikėtų turėti 1–1,5 l talpos gertuvę ar butelį. Labai patogu tam naudoti temperatūrą išlaikančią specialią termo gertuvę.

Kiekvienam dalyviui yra svarbu žinoti, kad vandenį reikėtų gerti nuolat – troškulys jaučiamas tik tuomet, kai organizmui jau trūksta 0,5–1 l vandens, todėl jis nėra tinkamas signalas, žymintis organizmo dehidrataciją.

 

Kiti gėrimai

Vertėtų turėti omenyje tai, kad jokie papildomi gėrimai negali atstoti vandens. Taigi skaičiuojant paros skysčio normą, kitus gėrimus reikėtų pridėti kaip papildomas atsargas.

Intensyvaus fizinio krūvio metu rekomenduojame vartoti koncentruotus energijos šaltinius – angliavandenių-elektrolitų gėrimus arba energetinius gelius. Vartojant juos, papildomai turėtumėte išgerti daugiau vandens. Primename, kad yra labai svarbu naujus gėrimus išbandyti treniruočių metu, jog žinotumėte, kaip į juos reaguoja organizmas.

 

Maistas

Kiekvieno maršruto dalyviai žygio metu gaus užkandžius ar pietus priklausomai nuo to, kokį atstumą eis. Pasitikrinti galite Registracijos lentelėje. Pasirūpinsime ir vegetariniu maistu.

Renkantis papildomą maistą žygiui, kurio tikrai prireiks, norint turėti pakankamai energijos, reikėtų prisiminti, kad jį reikės nešti su savimi visą einamą atstumą.

Dalyviams, pasižymintiems didesniu apetitu, rekomenduojame su savimi papildomai turėti labai kaloringo bei ilgai įsisavinamo maisto (lašinių, dešros ar rūkytos mėsos, duonos, sūrio, daržovių). Valgant šiuos produktus energija pasisavinama palaipsniui per kelias valandas. Einantiems 45 km distanciją reikėtų suvartoti maždaug 2 000 kalorijų. Į šią sumą dalyvis turėtų įskaičiuoti per visą distanciją suvalgomą su savimi pasiimtą maistą.

Žinoma, kaloringo maisto nereikėtų padauginti, nes valgant riebų maistą, daug energijos sunaudojama jį virškinant. Rekomenduojame labiau orientuotis į kompleksinius angliavandenius (grūdų košes, makaronus ir kt.). Beje, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad neverta valgyti per daug įvairių maisto produktų, kurie nedera tarpusavyje, nes pabjuręs virškinimas gali gerokai sukliudyti ilgoje kelionėje.

 

Užkandžiai

Rekomenduojame pasiimti energinius batonėlius, šokoladus, gliukozės tabletes, vaisius, kuriuos būtų nesunku neštis ir valgyti einant. Reikalingas daug energetinės vertės turintis maistas, kuris lengvai virškinamas.

Dalyviui, einančiam 45 km, rekomenduojame turėti:

  • porą bananų ar kitų mėgstamų vaisių;
  • porą šokolado ar energinių batonėlių;
  • nedidelį džiovintų vaisių, uogų ar riešutų pakelį;
  • saldžių ledinukų ar gliukozės.

Likus savaitei

Svarbu yra ne tik pasirūpinti tinkamu maistu žygio metu, bet ir nepamiršti sveikai bei pilnavertiškai maitintis gerokai iki žygio bei jo išvakarėse, kad nenualintumėte savo kūno. Kadangi ilga distancija reikalaus daug ištvermės, organizmas semsis per ilgą laiką sukaupta energija. Ją geriausia akumuliuoti savo kasdienį racioną praturtinant daug angliavandenių turinčiais produktais (miltiniais patiekalais, grūdų košėmis, makaronais ir pan.).

Bent savaitę iki žygio patariame vengti alkoholinių gėrimų bei vartoti daug skysčių (ypač vandens).

 

Žygio išvakarės ir pusryčiai

Žygio išvakarėse siūlome nepersistengti – vakarienei valgykite neriebų, lengvai virškinamą maistą, pavalgykite iki 19 val. vakaro. Pusryčiams rekomenduojame rinktis lengvą maistą – avižiniai dribsniai ar košė, nevartokite cukraus.