Karjerų žygis 2017 | Įranga
Trenkturas kviečia visus nuotykių ieškotojus leistis į ypatingą vasaros "Karjerų žygį", kuris vyks kitas planetas primenančių Karpėnų, Menčių ir Alkiškių karjeruose. Žygio maršrutai driekiasi per Akmenės klinčių klodus, susiformavusius prieš 300 mln. metų ir kasybų metu virtusius unikaliu ir akimi neaprėpiamu mėnulio kanjonų kraštovaizdžiu ir šlaitais siekiančiais 40 metrų aukštį. Renginio metu taip pat galėsite iš arti pamatyti veikiantį didžiausią Baltijos šalyse, 750 tonų sveriantį, žingsniuojantį ekskavatorių, kurio strėlės ilgis net 70 metrai.
karjerų žygis, Naujosios Akmenės žygis, žygis karjerais, pėsčiųjų žygiai, žygiuoti, eiti, ėjimas, 2017
575
page,page-id-575,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
 

Įranga

Kuprinė yra svarbiausias įrangos elementas, nes ją naudosite viso žygio metu. Rinkitės patogią (nespaudžiančią ir nugaros netrinančią), drėgmei atsparią ar turinčią apsauginį maišą, standžią turistinę kuprinę. Geriausia būtų prieš žygį ją bent kelis sykius išbandyti, kad žinotumėte, kiek į ją telpa daiktų, kaip juos geriausia sutalpinti. Tuo pačiu pasitikrinsite, ar tikrai visi į ją telpantys daiktai yra reikalingi. Priklausomai nuo to, kokį maršrutą bandysite įveikti, jums prireiks 20–40 litrų talpos kuprinės.

Kuprinėje daugiausiai vietos užims:

  • atsarginės kojinės, antrojo bei viršutinio sluoksnio rūbų komplektai, kurie būtinai turi išlikti sausi;
  • užkandžiai ir papildomas maistas;
  • 1–1,5 litro vandens butelis, kuris turi būti lengvai pasiekiamas;
  • prožektorius, telefono baterija;
  • asmeniniai medikamentai, papildai, gliukozė ir pan.

Einant ilgesnius atstumus verta turėti ėjimo lazdas. Jos sumažina fizinį krūvį kojoms ir užtikrina viso kūno judėjimo balansą. Teisingai naudojantis lazdomis galima eiti greičiau, ypač žingsniuojant į kalną. Taip pat, einant nuožulnia danga lazdos padės išlaikyti lygsvarą, peršokti per pakeliui pasitaikantį upelį ar kitą kliūtį.

Ekspertai pataria nuėjus apie 20 km su lazdomis, jas susidėti į kuprinę ir bent porą kilometrų įveikti be jų, kad pailsintumėte viršutinę kūno dalį.

Visada šalia savęs kelionės metu turėkite mobilųjį telefoną. Jeigu žinote, kad telefonas greitai išsikrauna – pasiimkite papildomą išorinę bateriją. Planuodami žygio metu naudotis programėlėmis, kurios skaičiuoja Jūsų fizinį aktyvumą (pvz., Endomondo), įvertinkite, kad jos mobilųjį telefoną iškraus du kartus greičiau nei įprastai.

Telefonas yra būtinas, kad prireikus galėtumėte susisiekti su organizatoriais bei spec. tarnybomis ir gautumėte visą reikiamą informaciją bei pagalbą.

Žygio metu yra labai svarbu su savimi turėti mini vaistinėlę ir higienos priemonių, bei visus jums būtinus medikamentus.

Rekomenduojame, kad minimalų vaistinėlės turinį sudarytų: karpomas pleistras, vazelinas, adata, siūlas, skystis dezinfekcijai, aktyvintoji anglis ar kiti virškinimo preparatai, vaistai nuo skausmo, kremas nuo saulės, tualetinis popierius (servetėlės), drėgnos servetėlės. Jeigu turite specifinių sveikatos sutrikimų, kuriems reikalingi papildomi vaistai – nepamirškite jų.

Taip pat nepamainomi bus sportinis teipas, elastinis ar paprastas bintas, jei prireiktų sutvarstyti patemptą čiurną ar sužalotą kelią.

Kiekviename poilsio ir pagalbos punkte viso žygio metu bus vaistinėlės, kurių turiniu, prireikus med. pagalbos, galėsite pasinaudoti.